Při objednávce nad 1 000 Kč je DOPRAVA ZDARMA a navíc získáte KÁVU JAKO DÁREK.

Sardinky na vašem stole

portugalská_prodejna_sardinky_blog_200x200

Sardinky dokáží zpestřit jídelníček a navíc přináší tělu prospěšné látky. V dnešním článku se podíváme čím nám sardinky prospívají a jak je chutně připravit na váš stůl.

Rybičky jsou bohatým zdrojem vitamínu D, zinku, železa, hořčíku a draslíku. K čemu nám tyto prvky slouží?

Železo je nezbytnou součástí krevního oběhu, který vyživuje celý organismus. Hořčík pomáhá při regeneraci svalů po sportovním výkonu a zamezuje tak svalovým křečím. Vitamín D čerpáme ze sluníčka, kterého je chladných měsících málo a tak musíme organismu trochu pomoci. Rybičky obsahují řadu dalších potřebných prvků a tvoří tak komplexní podporu organismu, ale máte slíbeno několik receptů a tak se na ně pojďme podívat.

Pomazánka s tvarohem je rybičková klasika, ale můžete si přidat tvaroh farmářský a udělat tak něco prospěšného pro sebe a přírodu.
Rybičky podélně rozřízněte v jejich břišní části a vyjměte zbytkové kosti. Rozmačkejte vidličkou najemno a smíchejte s tvarohem. Servírovat můžete na chléb nebo slavnostněji na chlebíčky. Výborně se hodí kolečko citronu jako ozdoba a dochucení sardinkového chlebíčku.

Sardinka také vcelku, respektive její jedna polovina, se hezky vyjímá na chlebíčku. Ideálně přidejte nakrájené malé rajče, snítku petržele a vajíčko.

Vejce v aspiku se šunkou jistě zná každý z vás. Také sardinka se hodí s vajíčkem zalitá do aspiku. Příznivci zdravé stravy ocení, že se dají koupit vločky z řas, které se krátkým povařením změní na hladkou hmotu, která po zchladnutí ztuhne a vytvoří aspik.

Sardinky v konzervě s různou příchutí z našeho sortimentu, dotvoří chutně součást vašeho jídelníčku.

Prohlédněte si naše spřátelené e-shopy.
Skvělá káva prvotřídní kvality Coffee Joe
Kvalitní gastronomické služby a produkty na Advey
Nabídka zaměstnání na Jobfest

Přejeme vám dobrou chuť.